AHA-peeling

Co znamená peeling AHA a BHA (označovaný jako chemický peeling)

Chemický peeling je velmi starou vysoce účinnou metodou péče o pleť, kterou znali již Egypťané. Dnes se používají zvláště ovocné kyseliny (většinou organické kyseliny typu AHA a BHA). Tyto kyseliny kontrolovaným procesem podráždí pleť. Po stádiu podráždění následuje hojení. Nové buňky vznikající při hojení, nahrazují buňky poškozené, které před peelingem vykazovaly ESTETICKÝ DEFEKT - trudovitá pleť po akné, povrchové vrásky, poškození pleti po nadměrném slunečním záření.
Nová pokožka vyhlíží lépe a je zdravější, než pleť před peelingem.

 

Jaké jsou nejčastější důvody použití AHA a BHA peelingu

  • poškození kůže po nadměrném slunění s tvorbou vrásek a nadměrným rohovatěním
  • akné typu I a II s pustulami a komedony a trudovitá pleť
  • změny a posuny pigmentu (pihy, hypo a hyperpigmentace po slunění nebo zánětu)
  • stárnutí pleti

 

Jak se na peelingové ošetření AHA a BHA připravit

Ošetření se skládá z několika kúr povrchového AHA a BHA peelingu. 10 - 14 dnů před první kúrou budete používat G10 Zjemňující emulzi, která významně snižuje riziko případné nežádoucí reakce. Emulzi používejte 1-2x denně dle doporučení. Od počátku aplikace emulze se neopalujte a používejte pouze doporučenou kosmetiku. Následně budete ošetřeni přípravkem G30 nebo G35 AHA obnovující peeling. Jedná se 30 nebo 35% roztok kyseliny glykolové (původem z cukrové třtiny) upravený na optimum pH. Aplikace přípravku se může projevit mírným svěděním a pálením. Dle reakce pleti a typu kúry bude roztok po 2 - 5 minutách neutralizován a odstraněn. Domluvíte si příští kúru. Následně budete používat po 3 dny indiferentní krém dle doporučení ošetřujícího specialisty a opět se vrátíte k používání přípravku G 10. V této době chraňte ošetřená místa před sluncem.

Peeling AHA a BHA je bezpečnou lékařsko-kosmetickou metodou, která představuje hraniční ošetření mezi kosmetikou a léčivem.

Cena 1 ošetření - 800 Kč.

Doporučují se 3-4 ošetření v periodě 2-3 týdny.

peeling


Rychlý kontakt

Salon přírodní kosmetiky
Mgr. Lada Ziburová
tel.: 387 426 149
mobil: 777 966 070
e-mail: kosmetika@ziburovi.cz

Kde mě najdete

mapa

Doporučte salon přítelkyni